Forró Attila
forro.attila@zoldconsulting.hu
1. Ismerd meg a célközönséget
Egy termék bevezetését mindig a célközönség felmérésével, az igényeik részletes megismerésével kell kezdeni. Ez a legfontosabb lépés, amit nem szabad elhanyagolni. Ez határozza meg a stratégia irányát.
2. Ismerd meg a versenytársakat
Nagyon fontos a piaci áttekintés, a jó helyzetkép. Olyan termékkel lépjünk a piacra ami vagy egyedi vagy olyan hozzáadott értéket biztosítunk, ami megkülönbözteti. Innovatívnak kell lennünk. Meg kell teremtenünk a különbséget.
3. Célmeghatározás
Milyen célt akarunk elérnie egy sikeres termékbevezetéssel. A konkrét célok meghatározása segíteni fog a termékbevezetés eredményes kialakításában.
4. Mindig a marketing
Hatékony marketing támogatás fontosságát nem szabad alábecsülni. Ki kell építeni a termék, szolgáltatás ismertségét. Ezt követően indulhat az értékesítés. Az hogy ezt milyen eszközzel tesszük meg, egy előkészítő folyamat eredménye képpen dönthető el. Lehet sok jó megoldás pl. közösségi médiában, e-mail kampány, hirdetések.
5. Értékesítők felkészítése
Az értékesítők képzése, a támogató eszközök biztosítása elengedhetetlen a termékbevezetés sikeréhez. Tudja mit értékesít és azt hogyan tudja a leghatékonyabban tenni. Ehhez persze a megfelelő technikai eszközöket is biztosítani kell számukra.
6. Siker értékelése
Lépésről lépésre nyomon kell követni a termékbevezetési tervet. Szükség esetén be kell avatkozni, változtatni kell a siker érdekében. Látnunk kell az eredményeket és ez alapján dönteni az újabb teendőről, hiszen egy termék életciklusa hosszú, miközben a piaci verseny folyamatosan változik
7. +1 javaslat
Mindig el kell készíteni/fel kell készíteni és áldozni kell a hátországra. Az IT támogatás, a Backoffice, mind olyan elemek ami nélkül nincs sikeres termékbevezetés.